?Kışın yaklaşmasıyla beraber bizim evde ve belki de sizin evde de ortam nemi azalmakta ve kuru hava artmakta. İdeal nem %40-50 arasıdır, bunun üstüne çıkmayın, çok nem çok konfor demek değildir, fazla nem de hastalıklara davetiye çıkarır. İdeal sıcaklık da 24 derecedir. .? Ben ortamın nemini ve sıcaklığını ölçmek için bir küçük portatif cihaz almanızı öneririm( gebe seminerlerinde de çok tavsiye ederim iyi bir bebekli ev hazırlığıdır). .? Buhar makinesi için de en basit olanı, suyu bitince kapanabileni yeterlidir. Marka sormayın buradan marka vermem?. Sadece pahalı ürünler gerekmiyor derim( hastalarım bilir). .? Yönteminiz ne olursa olsun, ülkenin veya dünyanın neresinden olursanız olun, doğru nemde durun keyifli bir sonbahar ve kış geçirin?.#çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #doktoroge #buharmakinesi

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 28 Eylül 2018 Cuma

Evimizin nemini nasıl ayarlayalım?

?Kışın yaklaşmasıyla beraber bizim evde ve belki de sizin evde de ortam nemi azalmakta ve kuru hava artmakta. İdeal nem %40-50 arasıdır, bunun üstüne çıkmayın, çok nem çok konfor demek değildir, fazla nem de hastalıklara davetiye çıkarır. İdeal sıcaklık da 24 derecedir.
.
? Ben ortamın nemini ve sıcaklığını ölçmek için bir küçük portatif cihaz almanızı öneririm( gebe seminerlerinde de çok tavsiye ederim iyi bir bebekli ev hazırlığıdır).
.
? Buhar makinesi için de en basit olanı, suyu bitince kapanabileni yeterlidir. Marka sormayın buradan marka vermem?. Sadece pahalı ürünler gerekmiyor derim( hastalarım bilir).
.
? Yönteminiz ne olursa olsun, ülkenin veya dünyanın neresinden olursanız olun, doğru nemde durun keyifli bir sonbahar ve kış geçirin?
.
#çocukdoktoru #ankaraçocukdoktoru #doktoroge #buharmakinesi

Tekrar Kontrol edin!

Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?

? Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! .?Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?