Hakkımızda

öge_cultu_kantaroglu_hakknda

Tam zamanlı çocuk doktoru; extra çok zamanlı anne…

Çok deneyimli bir hocamız birgün vizit sonrasında bizi karşısına çekmiş nasihatlar verirken çok basit bir cümle kurdu. ‘Anne-baba olmadan gerçek bir pediatrist olamazsınız’ dedi. Ukalaca gülmüş; profesyonel bi iş bu, ne alakası var annelikle  diyerek birbirimize bakmıştık. Canım hocam, yanaklarınızdan öperim, gerçekten de anne olmak; çocuğunun gözünün içine bakarak soluk alıp vermek ayrı birşeymiş.

Empati kabiliyeti yüksek biri sayılırım, çocukları da çok severim; ama anne olunca işe dönüşteki ilk muayenelerde her gelen bebişle (ki bunlar normal muayeneler, kötü bir hastalığı olan hastalar değil..) burnum sızlar, gözüm dolar oldu. Yeni gelen hastalar ne kaçık doktor derler mi diye korkmuştum 🙂 Şimdi de ikinci bebeğimi elime aldıktan sonra yeni maceralar bizi bekler diyerek işe dönüyorum. Kuzular özledim sizi !…Bu sayfa belki hergün değil ama zaman içinde yenilenecek, koşullar (yani bu evdeki çocuklar demek..) el verdiğince yeni, kullanışlı bilgiler içerecektir.

Geçmişten & Bugüne!
2001… Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.
2006… Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını aldım.
2007-2008…Siverek Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetimi yaptım.
2008-2015 Özel Akay Hastanesi’nde çocuk doktorluğu ve 2010’dan beri ayrıca başhekim yardımcılığı da yaptım.
Kasım 2015 itibariyle, İletişim Bölümü’nden adresine ulaşabileceğiniz kendi muayenehanemde hastalarıma hizmet vermeye başladım.