#Repost @dytemineyuzbasioglu with @get_repost・・・?Emzikli süreci kilo vermek için en ideal dönemdir. Gebelikte vücutta artan yağ miktarı süte dönüşerek azalır ve anne emzirirken kilo verir. Ancak emzirirken kilo vermek yerine, kilo alan annelerimizin sayısıda oldukça fazladır. ??Bunun sebebi ise annenin sütüm azalır endişesiyle tatlı ağırlıklı beslenmedir. ( tabi burada çevrenin etkiside çok büyük!!!) ??⁉️Peki bu süreçte diyet yapılırmı??? Diyet sağlıklı beslenmedir, ??aç kalmak değildir. Emzikli anneninde bu süreçte sağlıklı beslenmesi gerektiği için diyet yapmasında hiçbir sakıncası yoktur. Dikkat edilmesi gereken husus bu diyetin uzman kişiler tarafından hazırlanmış olmasıdır. .? Sevgili arkadaşım @dytemineyuzbasioglu anlatmış ben de paylaşmadan edemedim!? Lohusalıkta kendinize bir de ekstra kilolarınızı yük etmeyiniz. Sağlıkla besleniniz, eğer ihtiyaç varsa da lütfen bir diyetisyen desteği alınız. .?Doğru kilosuna ulaştırdığın hastalar adına da sana teşekkürler güzel arkadaşım. Sayende benim minnoş kilolarda yavaş yavaş gidiyor ??.✌️#dytemineyuzbasioglu , #ankaramemorialhastanesi, #diyetisyen, #emzikliliktebeslenme, #doğumsonrasıdiyet, #doğumsonrasıkiloverme, #sağlıklıbeslenme, #sütarttırıcıdiyet

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 14 Kasım 2018 Çarşamba

Emzikli Anneler Ne Zaman Diyet Yapabilir?

?Emzikli süreci kilo vermek için en ideal dönemdir. Gebelikte vücutta artan yağ miktarı süte dönüşerek azalır ve anne emzirirken kilo verir. Ancak emzirirken kilo vermek yerine, kilo alan annelerimizin sayısıda oldukça fazladır. ??Bunun sebebi ise annenin sütüm azalır endişesiyle tatlı ağırlıklı beslenmedir. ( tabi burada çevrenin etkiside çok büyük!!!) ??
⁉️Peki bu süreçte diyet yapılırmı??? Diyet sağlıklı beslenmedir, ??aç kalmak değildir. Emzikli anneninde bu süreçte sağlıklı beslenmesi gerektiği için diyet yapmasında hiçbir sakıncası yoktur. Dikkat edilmesi gereken husus bu diyetin uzman kişiler tarafından hazırlanmış olmasıdır. .
? Sevgili arkadaşım @dytemineyuzbasioglu anlatmış ben de paylaşmadan edemedim!? Lohusalıkta kendinize bir de ekstra kilolarınızı yük etmeyiniz. Sağlıkla besleniniz, eğer ihtiyaç varsa da lütfen bir diyetisyen desteği alınız. .
?Doğru kilosuna ulaştırdığın hastalar adına da sana teşekkürler güzel arkadaşım. Sayende benim minnoş kilolarda yavaş yavaş gidiyor ??
.
✌️#dytemineyuzbasioglu , #ankaramemorialhastanesi#diyetisyen#emzikliliktebeslenme#doğumsonrasıdiyet#doğumsonrasıkiloverme#sağlıklıbeslenme#sütarttırıcıdiyet

Tekrar Kontrol edin!

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu?

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu? Maske takalım mı takmayalım mı derken ben de son …