? Sevgili anneler ve babalar, hiçbirimizin çocuğunun yakınından dahi geçmesini istemediğim, adını bile telaffuz ederken rahatsızlık hissettiğim hastalıklardır “Çocukluk Çağı Kanserleri”. Asistanlığım sırasında ise beni en tedirgin eden ama iyileşen hastaları gördüğümde de mutluluktan havalara uçuran bölümlerdir Hematoloji ve Onkoloji bölümleri. .?Takip altında olan ve tamamen normal olan bir çocuğumuzda neleri görürsek doktorumuzla hızlıca paylaşalım?? Açıkçası bu postun amacı bu. .?Sevgili arkadaşım detaylıca anlattı, 7 video var, izleyemeseniz, şimdi bu çok uzunmuş deseniz bile kaydetmenizi mutlaka öneririm. Beğenince de başkaları da görüyormuş, o zaman lütfen beğenin, başkaları da faydalansın. Onun bahsettiği başlıkları da kabaca sizinle paylaşayım. .⚠️ Çürükler ve kanamalar,.⚠️Açıklanamayan yorgunluk, bitkinlik ve halsizlik,.⚠️ Baş ağrısı, özellikle sabahları kusma ile,.⚠️Uzamış ateş, özellikle nedeni açıklanamayan uzamış ateş,.⚠️Kilo kaybı; aşırı ve ani.⚠️Beklenmeyen şişlikler, boyun , karın veya herhangi bir yerde,.⚠️Ağrı, kemik ve eklemlerde,.⚠️Kedi gözü. .?Akrostiş severseniz baş harflere bakınız;.⚠️⚠️⚠️Ç-A-B-U-K B-A-K⚠️⚠️⚠️.⚠️Lütfen bu durumları ihmal etmeyiniz!!!!.?Bu videoda bilgilerini bizlerle paylaşan sevgili Doç. Dr. Ahmet Demir’e ve onun nezdinde, küçük yaşında bu hastalıklarla boğuşan çocuklarımız ve ailelerine şifa için uğraşan tüm Hematolog ve Onkologlara teşekkür etmeyi de bir borç bilirim.

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 7 Kasım 2018 Çarşamba

Çocukluk Çağı Kanserlerinin Uyarıcı Belirtileri

? Sevgili anneler ve babalar, hiçbirimizin çocuğunun yakınından dahi geçmesini istemediğim, adını bile telaffuz ederken rahatsızlık hissettiğim hastalıklardır “Çocukluk Çağı Kanserleri”. Asistanlığım sırasında ise beni en tedirgin eden ama iyileşen hastaları gördüğümde de mutluluktan havalara uçuran bölümlerdir Hematoloji ve Onkoloji bölümleri.
.
?Takip altında olan ve tamamen normal olan bir çocuğumuzda neleri görürsek doktorumuzla hızlıca paylaşalım?? Açıkçası bu postun amacı bu.
.
?Sevgili arkadaşım detaylıca anlattı, 7 video var, izleyemeseniz, şimdi bu çok uzunmuş deseniz bile kaydetmenizi mutlaka öneririm. Beğenince de başkaları da görüyormuş, o zaman lütfen beğenin, başkaları da faydalansın. Onun bahsettiği başlıkları da kabaca sizinle paylaşayım.
.
⚠️ Çürükler ve kanamalar,
.
⚠️Açıklanamayan yorgunluk, bitkinlik ve halsizlik,
.
⚠️ Baş ağrısı, özellikle sabahları kusma ile,
.
⚠️Uzamış ateş, özellikle nedeni açıklanamayan uzamış ateş,
.
⚠️Kilo kaybı; aşırı ve ani
.
⚠️Beklenmeyen şişlikler, boyun , karın veya herhangi bir yerde,
.
⚠️Ağrı, kemik ve eklemlerde,
.
⚠️Kedi gözü.
.
?Akrostiş severseniz baş harflere bakınız;
.
⚠️⚠️⚠️Ç-A-B-U-K B-A-K⚠️⚠️⚠️
.
⚠️Lütfen bu durumları ihmal etmeyiniz!!!!
.
?Bu videoda bilgilerini bizlerle paylaşan sevgili Doç. Dr. Ahmet Demir’e ve onun nezdinde, küçük yaşında bu hastalıklarla boğuşan çocuklarımız ve ailelerine şifa için uğraşan tüm Hematolog ve Onkologlara teşekkür etmeyi de bir borç bilirim.

Tekrar Kontrol edin!

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu?

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu? Maske takalım mı takmayalım mı derken ben de son …