?Bebeğiniz doğdu, hayırlı uğurlu olsun, uyusun da büyüsün ama hangi pozisyonda uyusun. .?Yüzüstü yatsın da kafası mı güzel şekilli olsun?! Ama sırtüstü mü yatsın da güvenli olsun?!.?İlk 4 ay özellikle boyun kasları çok kuvvetli olmadığı için özellikle sizsizin de uyuduğunuz gece uykularında yüzüstü yatmasını önermiyorum. .? Gündüz uykularında ve özellikle de siz uyanık ve bebeğinizin yanında onu gözleyebiliyor iken, ağzının burnunun açık olduğunu, kafasının sağda ya da solda olduğunu yani yüzüstü kapalı olmadığını gözleyebiliyorken yüzüstü uykularına da izin verebilirsiniz. .?Karınüstü yatışlarda popo yukarı toplanır ve pırtı da ağızdan gazı da kolayca çıkar. Kusma da nispeten daha az olur. Tabi emzirir emzirmez değil gazını çıkarttıktan sonra yatırmanızı öneririm. .?Uyku zaten zor, bari bu kolay olsun ??.#doktoroge #çocukdoktoru #ankara #ankaraçocukdoktoru #uyku #bebekuykusu

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 3 Ocak 2019 Perşembe

Bebekler Hangi Pozisyonda Uyumalı?

?Bebeğiniz doğdu, hayırlı uğurlu olsun, uyusun da büyüsün ama hangi pozisyonda uyusun. 
.
?Yüzüstü yatsın da kafası mı güzel şekilli olsun?! Ama sırtüstü mü yatsın da güvenli olsun?!
.
?İlk 4 ay özellikle boyun kasları çok kuvvetli olmadığı için özellikle sizsizin de uyuduğunuz gece uykularında yüzüstü yatmasını önermiyorum. 
.
? Gündüz uykularında ve özellikle de siz uyanık ve bebeğinizin yanında onu gözleyebiliyor iken, ağzının burnunun açık olduğunu, kafasının sağda ya da solda olduğunu yani yüzüstü kapalı olmadığını gözleyebiliyorken yüzüstü uykularına da izin verebilirsiniz. 
.
?Karınüstü yatışlarda popo yukarı toplanır ve pırtı da ağızdan gazı da kolayca çıkar. Kusma da nispeten daha az olur. Tabi emzirir emzirmez değil gazını çıkarttıktan sonra yatırmanızı öneririm. 
.
?Uyku zaten zor, bari bu kolay olsun ??
.
#doktoroge#çocukdoktoru#ankara#ankaraçocukdoktoru#uyku#bebekuykusu

Tekrar Kontrol edin!

Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?

? Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! .?Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?