İyi geceler bebeğim :)

5Çocukluğumdan beri izlediğim yabancı filmlerde en imrendiğim sahnelerdendir, çocuğa masal kitabı okunur, anne ve babayla biraz kıkırdanır ve bir süre sonra huzur içinde uykuya dalması için hazır olan kuzu alnından öpülür, ışık kapatılır ve odadan çıkılır.

Babamın anlattığı ”kırmızı kulaklı ve yeşil gözlü tavşan” hikayelerinin her akşam değişmesine bayılırdım ama ablalarımdan bana aktarılan kalın ve ciltli ”gökten üç elma düştü” kitabından masal okununca da mest olurdum ki hatırladığım sahip olduğum tek masal kitabı da buydu zaten.

Kitapları çok seven biri olarak, oğullarımın da kitap sevmesini, okumaktan keyif almasını sağlamak için gece uyumadan önce masal kitapları okumaya çalışıyorum, ben ufağa okurken  baba da  büyüğe okuyor, zira henüz ikisi bir arada kudurmadan dinleyemiyorlar 🙂 !! Bu aralar en favori üç kitabımı paylaşacağım, 3 yaş gurubu için çok keyifli ‘İyi Geceler Farecikler’ bebeğinizin uyku öncesi yapması gereken rutinleri sırasıyla ve çok keyifle anlatıyor. ‘Uzun Eller’ ise yaramaz bir farenin evdeki tehlikelerden nasıl korunacağı ile ilgili bir kitap, o kadar işe yaramış ki ben ilaç alırken oğlum beni uyarıyor ‘Ama annecim, ilaç içme fare gibi kusarsın’ diye. Doktor olduğum için kendime ilaç verebileceğim konusunda anlaştık da ilaç içebildim yanında. Sonuncu kitap da ‘Güle Güle Kakalar’ isimli, kaka yapmaktan korkan bir çocuğun korkusunu nasıl yendiğini anlatan, başta gayet saçma bulduğum ama sonradan çok faydasını gördüğümüz başucu kitabımız.

Son iki kitabın başka konuları da anlatan kitapları var, ve hepsinin arkasında ebeveyn rehberi denen size hem kitap hem de konuyla ilgili (tuvalet alışkanlığı, evdeki tehlikeler, uyku rutinleri…) yol gösterecek ipuçları var.

Biz faydasını gördük, size de tavsiye ederim.

Sevgiler

   

     

 

 

 

 

Tekrar Kontrol edin!

Sahilde Oyun ve Faydaları

Sahilde Oyun ve Faydaları ? Yaz vakti geldiğine ben çok seviniyorum, çünkü kumsal zamanı başlıyor ve …

Bir yanıt yazın