İki oğlanla diş doktoru ziyareti

dişBüyük oğlanın (6 yaş) dişlerinin flor uygulaması yapılması gerekiyordu, bugün yarın derken ufaklığın (2,5 yaş) da artık diş doktoru ziyareti geldi de geçiyor iken abisinin yanına eklendi ve baba eşliğinde diş doktorumuz ziyaret edildi. Doktor Levent amcaları zaten komşumuz, ufaklık Levent amcasını tanıdığı için henüz ses etmiyor, burada ne işimiz var, bu kadar makine ile neler olacak diye sağa sol bakınıyor sadece. Tabi ki önce deneyimli abisi çıkıyor koltuğa, sessiz sakin muayene oluyor, flor uygulama ile dişler koruma kalkanına alınıyor, daha zor çürüyecek :).

Abiye yapılan bütün işlemler babanın kucağında izlendi, abinin canının yanmadığı görüldü, abi koltuktan iniyor ve Levent amcası çok kolay olan birinci muayene sonunda uslu uslu duran Mete’ye çok kibar bir şekilde soruyor:
– Metecim bak abinin muayenesi bitti, istersen senin dişlerine de bakalım; sen de ağzını açar mısın?
Mete babasının kucağında Levent amcasına bakıyor, 1-2 sn sonra cevap veriyor:
– Ama benim ağzım yok ki !

Küçük bir çocuk deyip de geçmeyin kendilerini koruma mekanizmaları gördüğünüz gibi sizi de beni de

gerçekleri de böyle güzel bükebilir 🙂

Tekrar Kontrol edin!

Sahilde Oyun ve Faydaları

Sahilde Oyun ve Faydaları ? Yaz vakti geldiğine ben çok seviniyorum, çünkü kumsal zamanı başlıyor ve …

Yorum

  1. özlem arıcan

    çok güldüm meteciğin yanıtına. Sayın doktorum büyük kızım 5.5 yaşında. acaba ona flor uygulaması önerir misiniz? bildiğiniz yan etkileri nelerdir ? ben flor uygulamasından çok çekinmiştim ta ki siz yazana kadar

Bir yanıt yazın