ÇANAKKALE

“Gece karanlık çökünce savaş duruyor. Aradaki mesafe 8 metre. Aralarındaki her hareketi hissedebiliyorlar. Avustralya – Yeni Zelandalıların bulunduğu siperde gece gitar çalıyorlar, bizimkiler de dinliyorlarmış. Şarkı bitince bazen bizimkiler alkış tutarlarmış. Karşı taraftakiler de tabii şaşırır. ‘Bunlar ne biçim insanlar’ diye. Bazen de bizim askerimiz bir türkü patlatıyor, karşı taraftan alkışlar. Burada manidar olan şu. Türkü okunuyor, alkış yapılıyor, bazen de istek yapılıyor. Kağıda yazıyorlar, taşa sarıp bu tarafa atıyorlar. Bizimkiler alıp okuyor, ‘Dün akşam söylediğiniz o güzel şeyi tekrar söyler misiniz?’ Bizimki bir daha okuyor, yine alkışlar. Aradan birkaç gün geçiyor, istek yaptıkları halde Türkü okunmuyor. Anzak tarafından bir kağıda yazıp atıyorlar; ‘Kaç gündür istediğimiz halde, o güzel şeyleri neden söylemiyorsunuz?’ Bizimkiler alıp okuyorlar, sonra, ‘Çünkü siz, 3 gün önce o güzel sesli askerimizi vurdunuz’ yanıtını yazıp atıyorlar”

 

Dünyada örnek olan savaşlardan biri Çanakkale!!!
.Direnişin
.İnancın
.İmanın
.Sahiplenmenin…. ve siperlerdeki düşmanla müzik ve erzak bölüşmenin…

Allah orada ve sonrasında bayrağı, vatanı için ruhunu teslim eden tüm şehitlerimize ve komutanımız Mustafa Kemal’e rahmet eylesin. Bu güzel vatan için çalışan, bu güzel vatana katma değer sağlayan, bu güzel vatanı en iyi şekilde temsil eden, bu güzel vatana güzel çocuklar yetiştiren ….herkesin yardımcısı olsun.

#doktoroge #çanakkale #çanakkalegeçilmez #millet #vatansevgisi#şehitlerölmez #çanakkaledestanı

Tekrar Kontrol edin!

Online Hizmet Başladı!

Sevgili Anneler- Babalar Dünyanın ve ülkemizin farklı ve sıkıntılı bir süreçten geçtiği günlerdeyiz. Covid-19 nedeniyle …