? Sevgili anneler, kundak tavsiye edip etmediğimi soruyorsunuz ya işte cevap;.? Yarım kundağı öneriyorum ve hatta eliyle koluyla kendini kolay uyandıran bebekler için ( moro refleksi ilk 4 ay bebeğin irkilmesi gibi gözüken bir reflekstir ve bebeği uyandırır) özellikle tavsiye ediyorum. .? Yarım kundak ile tam kundak arasındaki fark da, bebeğin yarım kundakta kalçasının ve bacaklarının serbest olmasıdır. Böylelikle bebekte kalça çıkığına sebebiyet vermeyiz. .? bebek dört aylık olduktan sonra artık gece uykularında da sağına soluna dönmek isteyecektir işte o aşamaya gelince de artık uyku vaktinde kundak yapmayı bırakabilirsiniz. .? Sevgili hemşirem Tansu’ya da hızlı anlatımı için teşekkürler. Dakikaları kısaltmak adına hafif hızlandık ve seslerimiz değişti?, ama umarım faydalı olur. .#doktoroge #ankaraçocukdoktoru

Dr. Öge Çultu Kantaroğlu paylaştı: 12 Eylül 2018 Çarşamba

Bebeklere kundak önerelim mi?

? Sevgili anneler, kundak tavsiye edip etmediğimi soruyorsunuz ya işte cevap;
.
? Yarım kundağı öneriyorum ve hatta eliyle koluyla kendini kolay uyandıran bebekler için ( moro refleksi ilk 4 ay bebeğin irkilmesi gibi gözüken bir reflekstir ve bebeği uyandırır) özellikle tavsiye ediyorum.
.
? Yarım kundak ile tam kundak arasındaki fark da, bebeğin yarım kundakta kalçasının ve bacaklarının serbest olmasıdır. Böylelikle bebekte kalça çıkığına sebebiyet vermeyiz.
.
? bebek dört aylık olduktan sonra artık gece uykularında da sağına soluna dönmek isteyecektir işte o aşamaya gelince de artık uyku vaktinde kundak yapmayı bırakabilirsiniz.
.
? Sevgili hemşirem Tansu’ya da hızlı anlatımı için teşekkürler. Dakikaları kısaltmak adına hafif hızlandık ve seslerimiz değişti?, ama umarım faydalı olur.
.
#doktoroge #ankaraçocukdoktoru

Tekrar Kontrol edin!

Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?

? Bebeğinizin bıngıldağı kapandı! .?Ne olacak peki D vitamini takviyesi meselesi?