Bebeklerde ve Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

?Bebeklik döneminden itibaren ağız sağlığı çok önemlidir ve çocuğunuz ileri yıllarda bir yetişkin olduğunda sadece sağlıklı bir ağız değil, güzel bir gülümsemeye de sayenizde sahip olabilir. Ya da bilmeden yaptıklarımız çocuğumuzun çürüklerini de başlatabilir.
?Çocuğunuzun dişleri dolgu veya kanal tedavisi gerektirirse ne yapmalı?
?Hemen tedavi mi?
?Beklemek mi?
?Nelere göre karar veriliyor?
?Yav bu süt dişleri zaten dökülecek, tedavisi niye önemli olsun ki?!
?Bebeğinizin ilk dişlerine “süt dişi” diyoruz ve bu dişler düştükten sonra yerlerini kalıcı dişlere bırakıyor. Eğer bir çocuğun süt dişlerinde çürüme, ağrı, şekil bozukluğu oluyorsa çocuk diş hekimine başvurmanız önemli çünkü kalıcı dişler çıkana kadar hala o süt dişleri kullanacak ve bu da bazen uzun bir zaman alacak demektir.

?Diş hekiminizin değerlendirmesine göre önerilen tedaviyi lütfen uygulayınız; bu videoda bu sebepler kabaca anlatılmaktadır.

?Bu videoda iki çocuk annesi, başarılı olduğu kadar da tatlı mı tatlı çocuk diş hekimi @drsezgisenoltuna (@dentalisturkiye )bize ilk muayene zamanını, diş hekimi muayenesinde sizlerle ne paylaşacaklarının tiyolarını, bebeğinizin beslenmesinde dikkat edilecek detayların bazılarını paylaşıyor.

?Bebeklerinizin, çocuklarınızın ve kendinizin diş hekimi muayenelerini aksatmayınız, tereddüt ettiğiniz tüm uygulamaları (örneğin flor uygulamaları) lütfen doktorunuzla paylaşınız ?

Sağlıklı ve mutlu gülüşler ??

Tekrar Kontrol edin!

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu?

Acaba Maskeler Bizi Oksijensiz Bırakıyor mu? Maske takalım mı takmayalım mı derken ben de son …